Genel Kurallar

Değerli Misafirlerimiz,

Yüksek standartlarda hizmet verebilmek için bu kurallarımız uygulanmaktadır. Ev sahipleri ve misafirlerinin çıkarlarını korumak için bu kurallar uygulanmaktadır. Resepsiyon görevlilerimiz Sizlere her  türlü konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Giriş / Çıkış

 1. Ünitenizi girişte kontrol ediniz. Her hangi bir eksiklikte en kısa zamanda Resepsiyona bildiriniz. Konaklama esnasında odada her hangi bir arıza olduğunda Resepsiyona bildiriniz.
 2. Çıkış transferinizin saati 1 gün öncesinden onay almanız ve anlaştığınız saatte resepsiyonda hazır olmanız gerekmektedir.
 3. Çıkışınızda mutlaka resepsiyondan çıkış işlemlerinizi yaptırınız.

Sağlık ve Güvenlik

 1. Konaklama esnasında oluşabilecek acil durumlar için acil çıkış planlanmasını okuyunuz takip ediniz.
 2. Otel alanlarına girdiğiniz andan itibaren max. 30km hız limiti açmamanız gerekmektedir.
 3. Trafik sıkışıklığını önlemek için lütfen aracınızı özel otoparkımıza park ediniz.
 4. Otel alanları içerisinde (yalda, villalarda, kaydıraklarda, merdivenlerde, balkonlarda) oluşabilecek herhangi bir kazayı ve tehlikeyi önlemek için lütfen çocuklarınıza dikkat ediniz. Lütfen çocuklarınızın asansör içerisinde oynamasına izin vermeyiniz.
 5. Otel alanları içerisinde oluşabilecek tehlikelere karşı mermerlere dikkat ediniz (havuzdan çıktınız zaman ayaklarınızı kurulayınız).

Havuzlar

 1. Ortak havuzları sadece belirlenen saatler içerisinde kullanılmaktadır(07:00 – 20:00).
 2. Havuz kullanma talimatları havuz kenarlarında asılı bulunmaktadır. Lütfen şezlonglarda bulunmadığınız zamanlarda diğer misafirlerimize saygılı olabilmek için şezlonglara havlu bırakmayınız.

Kıyafet

 1. Restoran, bar, disko vb. alanlarda lütfen alana uygun olarak kıyafetlerinize dikkat ediniz.
 2. Lütfen yiyecek, içecek ve lobby alanlarına mayolu girmeyiniz.

Genel kurallar

 1. Lütfen gecenin ilerleyen saatlerinde (00:00 – 07:00) ses yapmamaya özen gösteriniz. Bu saatler içerisinde müzik dinlemek, sesli konuşmak ve gürültü yapmak kesinlikle yasaktır.
 2. C. kanunlarına göre otelde 18 yaş altı çocukların alkol satın alması ve tüketmesi yasaktır.
 3. Misafir çok alkollüyken Goldcity personeli misafirine alkol vermeme yetkisine sahiptir. Ve diğer misafirlere rahatsızlık verdiği takdirde bulunduğu alanın dışarısına personel tarafından çıkarılabilir.
 4. Kıyafet ve çamaşırlar çamaşır kurutmalığı kullanılarak kurutulur bu nedenle balkon korkuluğu üzerine çamaşır ve kıyafet asmak kesinlikle yasaktır. Asıldığı taktirde Housekeeping tarafından toplanır.
 5. Çöpler çöp konteyneri dışına atılamaz. Her katta personel asansörü yanında çöp konteynırları bulunmaktadır.
 6. Ortak kullanım alanlarına (koridor, giriş/çıkış) özel eşya bırakmak yasaktır.
 7. Dışardan alınan yiyecek ve içecekler diğer Goldcity alanlarına (cinema, plaj, disko, havuz başı….)sokulamaz. Gidilen yerde yiyecek ve içecek ihtiyaçları karşılanabilir.
 8. Cinema programları beğenilmediği takdirde Guest Relations’a yeni öneriler sunulabilir.
 9. Restoran menüsü ile ilgili görüşler aşçı başına sunulabilir.
 10. Cash cartı içerisinde bahşiş dahil değildir. Hizmetinden memnun kaldığınız personellere memnuniyetinizin karşılığı olarak bahşiş verebilirsiniz.
 11. 13 yaşını doldurmayan çocuklar yanında yetişkin olmadan havuz ve Spa bölümünü kullanamazlar.
 12. 13 yaşının altındaki çocuklar diskoya ve barlara giremezler.  13 – 17 yaş arasındaki çocuklar yönetimin uyguladığı saatler içerisinde daha önce bildirdiğimiz alanlara girebilirler.
 13. Otelimizde sahile ücretsiz ve Alanya’ya ücretli servisimiz bulunmaktadır. Servis saatleri değişen durumlara göre ayarlanmaktadır. Guest Relation’dan saatler öğrenilebilir. Kış sezonunda özel bagi servislerimiz yapılmaktadır. Yaz sezonunda ise villalardan shuttle servisimiz mevcuttur. Diğer durumlarda taxi de çağırılabilir (24 saat).